Ana Sayfa Dökümantasyon Teklif toplama sistemi nedir?

Teklif toplama sistemi nedir?

Teklif Toplama Sistemi Nedir?

Teklif toplama sistemi; mal sahiplerinin ellerinde bulunan gayrimenkullerini müteahhitlere sunmalarına ve müteahhitlerden teklif alabilmelerine imkan tanıyan Türkiye ‘deki tek sistemdir.

Teklif Toplarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Teklif alabilmek için öncelikle gerekenleri sıralarsak:

 1. Sistemimize şuradan üye olamalısınız, ÜYE OL veya GİRİŞ
 2. Mal sahibi üyeliği açtıktan sonra şuradan yerinizi eklemelisiniz, MÜLK EKLE
 3. Mülk ekleme ekranında, bu mülk için ne tür işlemleri kabul ettiğinizi seçiniz. (Örnek: Kat karşılığı, satılık, kiralık)
 4. Mülk ekleme işlemi sırasında tapusu elinizde bulunmalıdır, tapunun sizde olduğundan emin olmak için müteahhitler size çeşitli sorular sorabilir. Asla ekibimizden birisi sizi arayarak tapu bilgisi istemeyecektir; telefon yoluyla sizi kandırmaya çalışanlara asla inanmayınız.

Teklifler gelmeye başladığında dikkat etmeniz gerekenler:

Teklifler GELEN TEKLİFLER sayfasında sizin üyelik girişinizden sonra görülebilecektir. Mail veya telefon yoluyla teklif iletimimiz bulunmamaktadır. Yalnızca teklif geldiğine dair bir ibare seçili bildirim ayarlarınıza göre size iletilecektir. Bu sebeple tekliflerin son geçerlilik tarihini kaçırmamak için sık sık sitemizi ziyaret etmeli ve kontrol etmelisiniz.

 1. Gelen teklifleri sık sık kontrol ediniz
 2. Gelen tekliflerde inandırıcı olmayan bir durum varsa site yönetimine bildiriniz
 3. Gelen teklifler, kısıtlı bir süre için görüneceğinden lütfen dikkatli olunuz. Geçerlilik tarihi geçen teklifler sistemden silinmekte ve hukuki geçerliliğini kaybetmektedir.
 4. Geçerlilik süresi içerisinde dönüş yaptığınız sözleşmelerin kalıcı hale gelmesi için müteahhit firmalardan hangisi ile anlaşmayu uygun gördüyseniz ön protokol yapmanız gerekmektedir. Ön protokol yapılmayan işlerde iki taraf içinde bağlayıcılık olmayacaktır. Mağdur olmamak için ön protokol isteyiniz.

Son olarak durumu bir karikatür ile özetleyelim;

 

Önceki İçerikBilgilerinizi koruyoruz
Sonraki İçerikBiz kimiz?

Bir Hatırlatma

Eğer mülkünüzü ana sistemimize eklemezseniz müteahhitlere sizi duyuramayız.

 • Üye olun
 • Bilgilerinizi doğrulayın
 • Mülk ekleyin
 • Müteahhitler teklif versin

Yazar

Tarih

Kategori